Ką Daryti Kad Nerasotu Langai Namuose? Užkirsti Kelią Pelėsiui

Ką Daryti Kad Nerasotu Langai Namuose? Užkirsti Kelią Pelėsiui

Ką Daryti Kad Nerasotu Langai Namuose? Užkirsti Kelią Pelėsiui


Rasojantys langai yra daugeliui namų savininkų pažįstama problema, ypač šaltuoju metų laiku. Ne tik, kad rasotas stiklas trukdo grožėtis nuostabiais žiemos peizažais, bet taip pat gali tapti palankia aplinka pelėsiui vystytis. Pelėsis ne tik gadina namo interjerą, bet ir gali sukelti alergines reakcijas bei kitas sveikatos problemas. Todėl labai svarbu žinoti, kaip užkirsti kelią langų rasojimui ir taip sumažinti pelėsio riziką namuose. Apsisprendus spręsti šią problemą, pirmiausia reikia suprasti jos priežastis ir imtis tinkamų prevencinių priemonių.

Ką Daryti Kad Nerasotu Langai Namuose? Užkirsti Kelią Pelėsiui

Ką Daryti Kad Nerasotu Langai Namuose? Užkirsti Kelią Pelėsiui

Ką Daryti Kad Nerasotu Langai Namuose?

Langų rasojimas ir pelėsis dažnai yra žiemos laikotarpio problemos daugelyje namų. Tai ne tik sukuria nemalonų vaizdą, bet gali ir mažinti langų efektyvumą bei kurti sveikatos problemas dėl pelėsio. Štai keletas patarimų, kaip kovoti su šia problema.

1. Šilumos izoliacija:

 • Patikrinkite, ar jūsų langai gerai izoliuoja šilumą. Jei pastebite, kad langų kraštai yra šalti, tai gali būti ženklas, kad izoliacija nėra tinkama. Galbūt atėjo laikas apsvarstyti langų keitimą arba papildomą izoliaciją.

2. Oro cirkuliacija:

 • Palaikykite tinkamą oro cirkuliaciją namuose. Tai galite padaryti reguliariai vėdindami patalpas arba naudodami ventiliacines sistemas.

3. Oro drėgnumo reguliavimas:

 • Naudojantis oro drėkintuvais arba džiovinimo prietaisais, palaikykite optimalų oro drėgnumą. Optimalus drėgnumas svyruoja nuo 40% iki 60%. Per didelis drėgnumas gali skatinti rasojimąsi.

4. Augalai ir drėgmė:

 • Nors namų augalai gali pagerinti oro kokybę, jie taip pat gali didinti oro drėgmę. Jei turite daug augalų, stenkitės reguliariai vėdinti patalpas.

5. Šildymas:

 • Užtikrinkite, kad šildymo elementai būtų montuojami prie langų, nes tai padeda išvengti šalto oro srauto prie stiklo paviršiaus.

6. Langų apdaila:

 • Naudokite medžiagas, kurios nepraleidžia drėgmės, pavyzdžiui, plastikinius ar aliuminio profilius. Mediniai langų rėmai gali sugerti drėgmę ir tapti rasojimo šaltiniu.

7. Periodinis langų patikrinimas:

 • Bent kartą per metus patikrinkite langus dėl sandarumo ir defektų. Tai padės laiku aptikti problemas ir jas pašalinti.

8. Konsultacija su specialistais:

 • Jei pastebėjote, kad langai nuolat rasoja arba pelija, kreipkitės į langų montavimo specialistus dėl patarimų ir galimų sprendimo būdų.
Ką Daryti Kad Nerasotu Langai Namuose? Užkirsti Kelią Pelėsiui

Ką Daryti Kad Nerasotu Langai Namuose? Užkirsti Kelią Pelėsiui

Kaip Užkirsti Kelią Pelėsiui Namuose?

Pelėsis gali tapti rimta problema namuose, kurdamas nesveiką gyvenimo aplinką. Jis ne tik gali sukelti kvapų ir pažeisti namo interjerą, bet ir yra susijęs su įvairiomis alerginėmis reakcijomis, kvėpavimo takų problemomis ir kitais sveikatos sutrikimais. Norint užkirsti kelią pelėsiui namuose, reikia laikytis šių patarimų:

 1. Ventiliacija: Reguliariai vėdinkite patalpas, ypač vonios kambarį, virtuvę ir rūsį. Ventiliatoriai padeda sumažinti drėgmės kiekį, kuris gali skatinti pelėsio augimą.
 2. Dėžutės su drėkinamaisiais kristalais: Jų pagalba galima pašalinti perteklinę drėgmę iš patalpų, ypač rūsyje ar sandėliavimo patalpose.
 3. Tikrinkite nuotėkis: Reguliariai tikrinkite stogą, vandentiekio vamzdynus ir kitas vietas, kur gali susidaryti nuotėkiai. Drėgmė yra pagrindinė pelėsio augimo priežastis.
 4. Išlaikykite sausą rūsį: Rūsyje reikėtų naudoti oro džiovyklę arba įdiegti ventiliacijos sistemas, kad būtų sumažinta drėgmė.
 5. Nenaudokite kilimų: Kilimai ypač linkę kaupti drėgmę, todėl jei įmanoma, juos pakeiskite grindų danga, kuri lengviau valoma ir mažiau linkusi į pelėsio formavimąsi.
 6. Valykite ir dezinfekuokite: Valykite grindis ir paviršius namuose reguliariai, ypač jei pastebėjote pelėsio dėmes. Naudokite pelėsio šalinimo priemones arba stiprią acto ir vandens tirpalą.
 7. Apsaugokite namus nuo išorės: Užtikrinkite, kad namo aplinka būtų nukreipta nuo namo pamatų. Tai padės sumažinti vandenį ir drėgmę, patenkančią į namus.
 8. Šildykite patalpas: Šaltos sienos gali kondensuoti vandenį, todėl reikia išlaikyti šiltą temperatūrą namuose, ypač žiemą.
 9. Augalai: Kai kurie namų augalai gali padėti mažinti drėgmę ir šalinti toksinus iš oro.
 10. Pasikonsultuokite su specialistais: Jei pelėsio problema yra rimta ir nuolatinė, geriausia kreiptis į specialistus dėl patalpų diagnozės ir pelėsio šalinimo.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl langai rasosi namuose?

Rasojimas atsiranda dėl oro drėgmės kondensacijos ant šalto paviršiaus. Kai šiltas ir drėgnas oras liečiasi su šaltu paviršiumi, kaip ant langų stiklo, vanduo kondensuojasi ant to paviršiaus.

Kaip sumažinti drėgmę namuose?

Oro kondicionieriai ir drėkintuvai gali padėti reguliuoti oro drėgmę.

Ventiliuokite vonią, virtuvę ir skalbyklą, kai naudojatės šiais kambariais.

Dėkite augalus į namus, kurie padės absorbuoti drėgmę.

Kaip geriausia ventiliuoti patalpas?

Reguliariai atidarykite langus ir duris, kad pasikeistų oras.

Naudokite ventiliacijos sistemas, ypač vonioje ir virtuvėje.

Kaip užkirsti kelią pelėsiui?

Išlaikykite sausą aplinką namuose. Jei pastebite drėgnas vietas, išdžiovinkite jas kuo greičiau.

Valykite ir dezinfekuokite paviršius, kurie gali būti linkę į pelėsio formavimąsi.

Nenaudokite daug vandens valydami grindis ar sienas.

Ką daryti, jei langai nuolat rasosi?

Pasitikrinkite, ar langai yra tinkamai izoliuoti. Jei ne, galbūt verta apsvarstyti jų keitimą arba papildomą izoliaciją.

Svarstykite galimybę įsigyti oro drėkintuvą arba drėgmės surinktuvą.

Kaip apsaugoti langus nuo rasojimosi?

Naudojant specialius uždangalus ar plėveles ant langų stiklo.

Užtikrinant, kad tarp langų ir namo sienų nėra spragų, per kurias gali prasiskverbti šaltas oras.

Comments are disabled.