Į ką pirmiausiai rekomenduotina atkreipti dėmesį renkantis lietaus nuvedimo sistemą?

Renkantis lietaus nuvedimo sistemą, be abejo, labiausiai vertėtų atsižvelgti į gamintojo suteikiamą garantiją, ir prašyti tą garantiją patvirtinančių dokumentų, t.y. garantinės knygelės.

Taip pat svarbu atsižvelgti ir į technines charakteristikas, t.y. naudojamo plieno markę, skardos storį, reikia žiūrėti, ar skardos latakai ir lietvamzdžiai apsauginiais polimerais yra padengti iš abiejų gaminio pusių. Žiemos metu lietvamzdžių ir latakų viduje susidaro ledas, rudenį prikrenta lapų, vasarą labiau veikia ultravioletiniai spinduliai, vanduo, tad tinkamai nepadengtas plienas tampa lengvai pažeidžiamas, greičiau prasideda korozija.

Lietvamzdžiai turi būti gaminami  naudojant ne plonesnę nei 0,6 mm storio, specialios markės konstrukcinio plieno skardą. Specialus plienas čia reiškia, kad jis turi būti ir atsparesnis korozijai, ir tvirtesnis, t.y. atsparesnis lenkimui.

Toliau – turi būti kokybiški visi padengimai: t.y. cinko sluoksnis, pasyvinantis sluoksnis, gruntas ir, be abejo, polimerinis padengimas. Geriausiai, kai visos lietaus nuvedimo sistemos dalys iš vidaus ir iš išorės yra padengtos poliuretano pagrindu pagaminta danga. Tokios sistemos yra gerokai atsparesnės ultravioletiniams spinduliams, atmosferos poveikiui, rūgštims ir mechaniniam poveikiui (braižymuisi, lenkimui, smūgiams ir t.t.). Todėl ilgiausiai išlaiko ryškią spalvą (neblunka), neskilinėja, nesideformuoja.

Ką reiktų žinoti montuojant lietaus nuvedimo sistemas?

Prieš imantis lietaus nuvedimo sistemos montavimo darbų, tikrai verta perskaityti gamintojo pateikiamas montavimo instrukcijas. Jose rasite brėžinius, žingsnis po žingsnio surašytus patarimus su iliustracijomis, kokius įrankius naudoti ir t.t. .

Pasinaudojant tokia instrukcija, lietaus nuvedimo sistemą susimontuoti nėra sudėtinga ir pačiam, darbui naudojami įprasti įrankiai: ruletė, plaktukas, suktuvas, paprastas metalo pjūklelis. Čia reiktų pabrėžti, kad norint nupjauti, tarkim, nereikalingą lietvamzdžio ar latako dalį, griežtai draudžiama naudoti abrazyvinius pjovimo diskus. Tokiu atveju nudeginami apsauginiai sluoksniai, iškart prasideda korozija. Apie tai perspėjama ir montavimo instrukcijoje ir garantinėje knygelėje, nes tokiu atveju garantija nebegalios.

Laikas parodė, kad tinkamai prižiūrimos, t.y. reguliariai pravalant latakus nuo lapų, spyglių, šakelių sąnašų, patikimų gamintojų lietaus nuvedimo sistemos tarnauja kelis kart ilgiau nei suteikiama garantija.

 

Kokiems stogams tinka plieninės lietaus nuvedimo sistemos?

Kokybiškas plienines lietaus nuvedimo sistemas galima montuoti ant bet kokių tipų šlaitinių stogų. Kelių skersmenų, reikiamos spalvos sistemą galima pritaikyti įvairiems architektūriniams sprendimams, tiek naujiems, tiek renovuojamiems pastatams, nepriklausomai nuo to, ar jie individualūs, ar visuomeniniai, dengti čerpėmis, šiferiu ar bet kuriomis kitomis stogų dangomis.