Tvirta ir lengva

Plieninė stogo danga yra lengva ir lengvai apdorojama, tokiai dangai sumontuoti nereikia ypatingų stogdengio įgūdžių ar įrankių, tad stogas dengiamas sparčiai. Kiekvieno lakšto ilgis apskaičiuojamas ir gamykloje nupjaunamas pagal konkrečios stogo vietos, kur jis bus tvirtinamas, ilgį.

Norintiems stogo dangą susimontuoti patiems siūloma nedideliais lakštais parduodama plienine stogo danga. Tokius lakštus daug paprasčiau įsigyti, gabenti, laikyti statybvietės sandėlyje, užkelti ir montuoti ant stogo.

Plieno lakštai yra tvirti ir lengvi, todėl nereikia nei specialaus vientiso pakloto, nei tvirtų medinių gegnių – grebėstų konstrukcijos. Renovuojant stogą esamos konstrukcijos paprastai irgi neprireikia keisti – pakanka tik įvertinti, ar stogas išlaiko plokštumų geometriją, apžiūrėti ir pakeisti pažeistas medines dalis.

Priežiūra ir valymas

Plieninėms stogo dangos skarda beveik nereikia priežiūros – ji nepelyja, nekerpėja ir nesamanoja. Ant jos ilgam neužsilaiko sniegas, smulkios medžių šakelės, spygliai. Tačiau jeigu šalia auga dideli medžiai, tuomet reguliariai turi būti pravalomi lietaus latakai ir lietvamzdžiai nuo sąnašų.

Spalvos ir ilgaamžiškumas

Kokybiškų plieninių lakštų spalva, estetinis vaizdas išlieka ilgai, nes lakštų viršutinis sluoksnis turi polimerinį padengimą. Pavyzdžiui, patikimi gamintojai poliesteriu dengtoms dangoms suteikia 10 metų estetinių bei 30 metų techninių savybių garantiją, o aukščiausios kokybės klasės dangoms – net iki 20 metų estetinių ir 50 metų techninių savybių garantiją.

Plieninė stogo danga.

Plieninių stogo dangų spalvų pasirinkimas labai didelis, tačiau populiaresnės yra natūralios, prie kraštovaizdžio labiau derančios spalvos.

Forma ir raštas

Nuo stogo konstrukcijos nuolydžio priklauso profilio rašto pasirinkimo galimybės. Čerpių imitacijos profiliai tinka visiems stogams, kurie turi ne mažesnį nei 14 laipsnių nuolydį. Mažesnio nuolydžio stogams galima rinktis trapecinius profilius (nuo 9 laipsnių) arba klasikinius, falcinius, profilius (nuo 7 laipsnių). Maksimalus nuolydžio kampas plieninei stogo dangai neribojamas, neretai trapeciniai ar klasikiniai profiliai naudojami ir kaip sienų danga.

Klaidingi įsitikinimai

Dažnai baiminamasi, kad įsigijus plieninę stogo dangą lietui lyjant bus girdimas barbenimas. Specialistų nuomone, jei stogas ar palėpės perdengimas bus tinkamai apšiltintas, triukšmo namo viduje nesigirdės. Dažniausiai šiltinimui naudojamas bent 20–25 cm mineralinės ar stiklo vatos sluoksnis, kuris puikiai izoliuoja ir garsą.

Kokybės aritmetika

Renkantis stogo dangą reikėtų atsižvelgti ne vien į dangos kvadratinio metro kainą. Pirmiausia vertėtų sudaryti išsamią visų medžiagų ir darbų sąmatą. Suskaičiuoti reikia viską – medinei konstrukcijai reikalingų medžiagų ir darbų kainą, stogo dangos ir jos dengimo darbų kainą, labai svarbu įvertinti ir įvairių priedų – lietvamzdžių, latakų, sniego užtvarų, įvairių tvirtinimo detalių ir kt. kainas. Viską susumavus lengva įsitikinti, kad stogo dangos lakštų kaina sudaro gana nedidelę stogo sąmatos dalį, bet galutinė gera stogo išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantijos pasirinkus kokybiškesnę plieninę dangą padidėja kone dvigubai. Renkantis plieninę stogo dangą labai svarbu, kad plieno lakštai būtų iš abiejų pusių padengti pakankamo storio cinko sluoksniu, t. y. ne mažiau kaip 275 g/m². Taip pat stogo dangoms turi būti naudojamas specialios markės tvirtas plienas. Rinkoje yra pardavėjų, siūlančių pigesnes plienines stogo dangas, pagamintas iš kiniškos ar kitokios neaiškios kilmės stogams nepritaikytos žaliavos.

Bene didžiausią patirtį naudojant šias dangas turi Skandinavijos šalių plieninių stogo dangų gamintojai, jie išlaikę giliausias tradicijas ir išpuoselėję aukščiausias technologijas. Patikimumą gali garantuoti tik tie gamintojai, kurie kontroliuoja visą plieninės stogo dangos gamybos procesą: turi savo metalo liejyklas, gamybai naudoja pažangiausius, nesusidėvėjusius profiliavimo įrenginius. Norint išvengti apgaulės, patartina visuomet reikalauti garantinės knygelės ir produkto kokybę įrodančių dokumentų.