Vos keli lietaus lašai stogą paverčia čiuožykla, todėl neįrengussaugos priedų bet kokie darbai ant stogo yra nesaugūs. Nesaugu ir žmonėms, žiemą einantiems pro namą ar sustojusiems po tokiu pavojingus togu. Nuo sniego nuošliaužos gali nukentėti ir automobiliai,dekoratyviniai augalai arba kieme esantys daiktai.

Svarbiausia – žmogaus saugumas

Skandinavijoje žmonėms sunku suvokti, jog privataus namo stogas galėtų būti montuojamas be stogo saugos komponentų.

Lietuvoje šie komponentai irgi sparčiai populiarėja, vis mažiau statoma namų, kurių savininkai susirūpina stogų sauga tik tada, kai įvyksta nelaimingas atsitikimas arba patiriama didelių materialinių nuostolių. Naudojant stogo saugos priedus daug patogiau ir saugiau išvalyti kaminą ar saulės kolektorių, sureguliuoti anteną ir atlikti kitus darbus- to reikalauja moderni statyba.

Populiariausi saugos priedai yra įvairios kopėtėlės (sieninės kopėtėlės, stogo ir avarinės kopėčios). Stogams, kurių nuolydis yra didesnis nei 7 laipsniai, turi būti įrengti dar ir stogo tilteliai.

Žiemą, kai stogo dangą užkloja sniego kilimas, tirpstančios nuošliaužos gali būti itin pavojingos praeiviams. Stogo saugumą užtikrina gana paprastos ir labai patogios sniego užtvaros, dar vadinamos sniego gaudyklėmis ir barjerais. Šios patikimos priemonės apsaugo ne tik praeivius nuo netikėtos sniego griūties, bet ir kitus stogo komponentus: lietvamzdžiai, latakai, kt. Sušalusio sniego nuošliaužos jų nesulanksto ir nesulaužo.

Ant stogų, kurių nuolydis daugiau negu 7 laipsniai, o karnizo aukštis – 7 m ir daugiau, taip pat ant pastatų, aukštesnių nei 10 m, privaloma įrengti ne mažesnes kaip 0,6 m aukščio stogo atramas (apsaugines tvoreles).

Stogo saugos priedai tinka individualių namų, kotedžų, gyvenamųjų daugiaaukščių namų, poilsio paskirties, mokyklų ir kitų visuomeninės paskirties pastatų stogams nepriklausomai nuo stogo dangos tipo.

Gaminiai gali būti tik cinkuoti arba cinkuoti ir dažyti populiariausiomis spalvomis milteliniu būdu. Stogo saugos elementus geriausiai įsigyti ir montuoti dengiant stogą – taip išvengiama klaidų. Jei vis dėlto tai daroma vėliau, renkantis stogo saugos elementus nurodomas stogo dangos tipas, nes reikia parinkti ir atitinkamas tvirtinimo detales.

Rinkai pateikta naujovė – galima įsigyti apsaugines tvoreles kartu su sniego užtvara. Šią dvigubą apsaugos priemonę daug patogiau montuoti kartu nei po vieną. Be to, ir stogo vaizdas estetiškesnis. Stogo saugos komponentus nesunku sumontuoti ir pačiam, gamintojai tam yra paruošę išsamias instrukcijas.

1 Comment

Comments are closed.